Jak odnieść sukces inwestując w aktywa materialne, z dala od tłumów, mediów i zgiełku.
2N
nuggets of financial self-defence
Abonament dostępowy witryny TwoNuggets, 1 rok
€121,95

 Abonenci klikają Order (login wymagany dla zniżki)
“Dołącz do nas - społeczności inwestorów indywidualnych skupionych wokół TwoNuggets Newsletter... po sugestie i wiedzę doświadczonego mentora jak budować- i jak przechować majątek, chroniąc jednocześnie swoją prywatność i zachowując wolność w nadchodzącym okresie turbulencji który określamy jako global reset.”

cynik9, redaktor, TwoNuggets Newsletter
Zaproszenie specjalne!

Drogi Czytelniku,

Proces rozpadu zachodniego modelu państwa opiekuńczego trwa. Stagnacja gospodarcza i zaciskająca się pętla nadmiernego zadłużenia bankrutują rządy, które sięgają do środków coraz bardziej represyjnych. Zaufanie mas do skorumpowanych elit sięgnęło dna. Nastroje się radykalizują, lawina z południa Europy powoli zaczyna docierać do jej centrum. Gdy ból utrzymywania fasady status quo stanie się nieznośny system runie. Przesilenie doprowadzi do zasadniczego przemeblowania sceny politycznej i gospodarczej.

Wielu z tych którzy wcześniej zrozumieli co się święci i że konieczne jest wzięcie przyszłości we własne ręce dołączyło do grona abonentów TwoNuggets, serwisu dla inwestorów będącego profesjonalnym pogłębieniem zapoczątkowanej na blogu DwaGrosze (2GR) tematyki finansowej samoobrony.

Obecnie TwoNuggets Newsletter, publikacja witryny TwoNuggets.com pod redakcją cynika9, jest czołową, niezależną publikacją finansową poza mainstreamem. Naszą misją jest przygotowanie inwestorów na nadchodzący okres globalnego resetu, i wykorzystanie nadzwyczajnych szans jakie stworzy. Ale najpierw trzeba dojechać tam z nienaruszonym kapitałem...

Niniejsze zaproszenie do dołączenia do społeczności inwestorów TwoNuggets kierujemy do tych którzy zetknęli się kiedyś z tematyką inwestycyjną i których ciekawi to co robimy, a którzy z różnych przyczyn nie mieli jeszcze okazji aby do nas dołączyć. Dołącz teraz!
 

Niektóre lawiny są bardziej dewastujące niż inne... 

Los wszystkiego na ich drodze jest przesądzony...

Nakreślona przed kilku laty w 2GR wizja stopniowego rozkładu zachodniego państwa opiekuńczego sprawdza się. Okresowe pozory stabilizacji wiele nie zmienią; Unia Europejska w obecnym kształcie prawdopodobnie nie przetrwa.

Zaklinanie rzeczywistości że jest inaczej, że bez zasadniczych, bolesnych reform kryzys ustąpi, jest bezcelowe. To nie jedno z cyklicznych zawirowań które przychodzą i odchodzą. To stopniowy, nieodwracalny kolaps zbankrutowanego systemu którego powojenna przydatność dobiegła kresu.

Z czasem wyłoni się z tego porządek nowy i lepszy, bliższy aspiracjom narodów Europy niż kosztowne, ponadnarodowe imperium. Ale tak daleko jeszcze nie jesteśmy...

Każdej historycznej przemianie towarzyszą nieuniknione turbulencje, ryzyka i wielu przegranych. Ale nowe rozdanie kart oznacza również nowe szanse i nowych wygranych. Nikt nie wie dokładnie jak proces ten będzie przebiegał. Końca świata nie będzie. Ale będzie inaczej, dużo inaczej…

Zmiana postawi wielu przed nowymi wyzwaniami. Z dogorywającym socjałem, upadłymi bankami i symboliczną resztką dawnych obietnic bankrutującego państwa opiekuńczego ludzie będą musieli zacząć się troszczyć sami o siebie. O własną przyszłość, o własną rodzinę, o własne emerytury. Powrócić do realu...

Każdy będzie się musiał odnaleźć w nowej rzeczywistości, stać się kapitanem własnej ekspedycji atakującej szczyt. Państwo nie będzie dłużej opcją. Czas wziąć swoją przyszłość we własne ręce!

 

Wepnij się w linę asekuracyjną!

Nie daj się porwać lawinie która pochłonie państwo opiekuńcze...


Dołącz do kręgu inwestorów TwoNuggets! Z każdym nowym członkiem nasza społeczność staje się silniejsza, bardziej zdywersyfikowana i bardziej wpływowa. Wartość którą abonenci TwoNuggets otrzymują wielokrotnie przekracza cenę abonamentu.

Samo wejście w złoto przed laty dla wielu okazało się dosłownie złotym ruchem! Albo srebro które po $9/oz w fali irracjonalnej paniki jesienią 2008 nazwaliśmy "beznadziejnie tanim" i z którego ewakuowaliśmy się dwa lata później kiedy pionowo podchodziło pod $50/oz. Albo platyna z której ewakuowaliśmy się po długiej jeździe w marcu 2008, blisko szczytu wszechczasów w okolicach $2200/oz.

Abonament pozwala też oszczędzić krocie po prostu nie popełniając kosztownych błędów. Pomaga też w bardziej efektywnej ochronie i zarządzaniu własnym kapitałem.

Plus, członkostwo wzmacnia nasze możliwości oraz oddanie sprawie dostarczania tych wiadomości, opinii i analiz które są niezbędne aby nie tylko przeżyć erę turbulencji globalnego resetu, ale też aby w niej prosperować.

Jeśli więc doceniasz to co robimy czas jest się w to włączyć! Witaj w bazie!

 

TwoNuggets Newsletter - baza przed atakiem na szczyt

Już dziewiąty rok z rzędu redagowany przez cynika9 TwoNuggets Newsletter pomaga inwestorom indywidualnym w wytyczaniu własnego podejścia i osiągnięciu celu. Jest cenioną pomocą nawigacyjną, oferującą bezstronną opinię i radę jak i w co inwestować,a czego lepiej unikać i dlaczego tak aby systematycznie piąć się na szczyt.

Nie jest to nigdy droga prosta. Element ryzyka jest w inwestowaniu zawsze obecny. Sztuka w wybraniu takiej ścieżki która prowadzi na szczyt, i takiej strategii która minimalizuje ryzyko. Pamiętając też o tym że ze szczytu trzeba jeszcze bezpiecznie zejść do bazy!

Publikacja przeznaczona jest dla osób zainteresowanych w pogłębieniu wiedzy inwestycyjnej i wzięciu swojej finansowej przyszłości we własne ręce.

Naszym głównym fokusem w TwoNuggets Newsletter jest stanowiące trzon portfela inwestycyjnego złoto fizyczne. Wokół niego inwestor buduje resztę portfela.

Złoto to dużo więcej niż inwestycja. To bezpieczeństwo i wolność, dwie rzeczy w poważnym deficycie. To polisa ubezpieczeniowa dla reszty portfela i rękojmia jego bezpieczeństwa w okresie turbulencji których nie da się uniknąć. Gwarancja że drukujące papierowy pieniądz z powietrza rządy tego jednego nigdy nie dodrukują i nie rozcieńczą, prowadząc resztę populacji do finansowej destytucji.

Szersza tematyka newslettera obejmuje inwestowanie w aktywa materialne – inne, oprócz złota, metale szlachetne, metale bazowe, energię, inne surowce, w tym rolne, oraz nieruchomości. Krótko – wszystko to co można dotknąć, zobaczyć i sprawdzić.

Budowa kapitału to jednak tylko połowa zadania. Drugą połową, na którą zwracamy szczególną uwagę w TwoNuggets Newsletter, to nie tracenie raz zdobytego kapitału. Wiedza o tym jak mądrze omijać niebezpieczeństwa rynkowe, pazerność państw, korupcję elit, tak aby kapitał bezpiecznie dowieźć do mety.

Tylko ci którym się to uda skorzystają z niewiarygodnych szans w które obfitować będzie global reset.

 

Dołączając do społeczności inwestorów TwoNuggets otrzymasz:


  Autor - cynik9

  redaktor, TwoNuggets Newsletter


  High tech entrepreneur i inwestor, doradca inwestycyjny funduszu TwoNuggets AG. Senior executive i konsultant w wielu „ventures and adventures”. Silicon Valley, Daleki Wschód, Europa Zachodnia.

  Doktor, ale nie medycyny. Semi-retired, ale nie emeryt. Fan Sinatry. Raz na wozie, raz pod wozem. Za to zawsze blisko koni... I zawsze z mottem that’s life.

  Libertarianin, zwolennik szkoły austriackiej, gold money i wolnego rynku. Popularyzator wiedzy inwestycyjnej. W wolnym czasie, którego zawsze niewiele, widziany czasem na graniach Alp, czasem na jachcie a czasem konno na cudownym pojezierzu Drawskim.

  “Get more knowledge or get out of electronics" - pamiętam otrzymaną kiedyś radę. Młodym ludziom chciałbym dać nieco inną: "get more freedom or get out of investing". To wolność wyboru własnej drogi, a w szczególności wyswobodzenie się z socjalistycznej mentalności nowoczesnego niewolnika, prowadzi do sukcesu, w inwestowaniu i gdzie indziej - cynik9”

  I did it my way. (-)

 • Roczna prenumerata TwoNuggets Newsletter:  16 wydań cenionego przewodnika, dostępnego jako część rocznego abonamentu dostępowego witryny TwoNuggets.com. Newsletter analizuje rynki i trendy, tłumaczy strategie i techniki, dodając sugestie i oceny doświadczonego mentora.

  Skoncentrowany na szukaniu wartości inwestycyjnej (value investing) newsletter porównujemy z bazą alpinistów przed atakiem na szczyt. Ostatnią milę inwestor musi jednak zrobić sam, bez trzymania za rękę. Newsletter pokazuje jak stać się lepszym, ufnym w swoje umiejętności inwestorem, jak systematycznie powiększać swoją wolność lepiej chroniąc zdobyty kapitał. Szczególną uwagę zwracamy na sprawy właściwej dywersyfikacji międzynarowej swojego życia i działalności, które idealnie obejmować powinny więcej niż jedną jurysdykcję.
 • Abonament to dużo więcej niż tylko regularne wydania TwoNuggets Newsletter w Twojej skrytce pocztowej. To również dostęp do forum dyskusyjnego społeczności inwestorów indywidualnych 2N, gdzie dyskutujemy szeroki wachlarz tematyki inwestycyjnej.

  W kameralnym gronie przyjaciół podzielić się można swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami, poprosić o opinię czy wskazówki. Abonament oznacza też pełen dostęp do materiałów edukacyjnych witryny, list dealerów, naszego indykatora sentymentu w metalach szlachetnych, i więcej.
 • Specjalnym przywilejem członka społeczności inwestorów indywidualnych skupionych wokół TwoNuggets Newsletter jest także dostęp do najtańszego złota fizycznego w Polsce, oferowanego przez współpracujących z nami dealerów dla każdego posiadacza aktualnego abonamentu TwoNuggets. Abonentom przysługują też rabaty specjalne na produkty, spotkania i seminaria organizowane przez TwoNuggets AG.
 • Wreszcie przywilejem specjalnym jest dostęp do okresowych telekonferencji TwoNuggets gdzie możesz zadać pytanie bezpośrednio cynikowi9 lub biorącemu udział w konferencji zaproszonemu ekspertowi: prawnikowi, bankierowi, inwestorowi, doradcy podatkowemu, i innym.
   

Bonus: Jak kupować złoto fizyczne w Polsce

Ale i to jeszcze nie wszystko! Na każdego nowego abonenta czeka raport Jak kupować złoto fizyczne w Polsce.

Ta wyczerpująca, 30-stronicowa broszura wyjaśnia krok po kroku jak wejść w świat inwestowania w złoto fizyczne, jak bezpiecznie i nie przepłacając nabyć metal, i jak stopniowo budować w nim pozycję.

Raport ten, normalnie po €11.95, jest Twój GRATIS przy otwarciu nowego nowego abonamentu dostępowego 2N.

Zasady kupowania złota fizycznego:

 1. Portfel inwestycyjny. Jaka część w złocie? Monety czy sztabki? Zachowanie właściwych proporcji.
   
 2. Kupowanie złota. Po jakiej cenie kupić złoto? Gdzie je nabyć? Jak je sprawdzić? Na co zwracać uwagę? Czego się wystrzegać? Jak odróżnić poważnego dealera od niepoważnego?
   
 3. Przechowywanie złota. Gdzie przechowywać złoto? Przegląd możliwości: wady i zalety. Czy złotu grozi konfiskata? Jak bezpieczne jest twoje złoto?
   
 4. Substytuty złota. Rodzaje papierowego złota. Kiedy substytut ma sens? Czego pod żadnym pozorem nie kupować u dealera?
   

Czy masz już swoje złoto? Abonenci 2N otrzymują u czołowych dealerów w Polsce rabat specjalny nabywając złoto po cenach najniższych w Polsce. TwoNuggets.com nie pobiera z tego żadnej prowizji, przekazując cały zysk abonentowi!
 
 

Order 

Czytelnicy o cyniku9

 • ...facet ma niesamowite wyczucie. Czytam go od ok. 2 lat i gość się jeszcze nie pomylił. Jest poza main- streamem i daje szanse pomyśleć samodzielnie o finansowej przyszłości.

 • Rewelacja! Jestem stałym czytelnikiem od ponad roku i na wiele, niby oczywistych spraw otworzyły mi się oczy.

 • ...mądre, ciekawe, niebanalne i z jajem.

 • ...jak mało gdzie można przeczytać tak ciekawe informacje, podpowiedzi, komentarze i kulisy, o których cisza w mainstreamie.

 • ...o alternatywnym inwestowaniu (z dala od głupków i doradców z tv)... [...] nacisk głównie na rzeczy namacalne...

 • Cynik to wartość najwyższa w tym ogłupionym bez reszty narodzie.

 • Przypadek , który sprawił, że jakiś czas temu odnalazłam się na stronie 2GR był najlepszą inwestycją.

 • Problem w tym, że cynik9 zazwyczaj ma dobre „rozeznanie” - w odróżnieniu od Premiera...”
  -dr.Robert Gwiazdowski

  • ...lubię także odwiedzić ekonomiczne dwagrosze.com i blog Roberta Gwiazdowskiego. Autorzy w inteligentny i często prześmiewczy sposób obnażają tam absurdy życia gospodarczego w Polsce i Europie.”
   Mariusz Janiszewski, prezes Skapiec.pl

  • Ja wiem, że część z Państwa sądzi, że nikt tak dobrze nie pisze, jak JKM. Otóż zajrzyjcie tam Państwo – a przekonacie się, że są tacy ludzie! To ja z tej okazji dziś nic więcej nie napiszę...”
   Janusz Korwin-Mikke

  • ...Moja ulubiona lektura, kapitalny pod każdym względem, od merytorycznego po stylistyczny.

  • ...tak naprawdę nie znam osoby (niezależnej) z takim wyczuciem sytuacji.


Global reset nie będzie końcem świata!

Słońce będzie nadal wschodziło i zachodziło, pociągi będą nadal jeździły. Ale będzie wielkim przemeblowaniem w którym wielu straci wiele, choć niektórzy zyskają. I może oznaczać praktyczny koniec świata dla tych których wir wydarzeń wessie nieprzygotowanych.

Jest mnóstwo sztucznego "bogactwa" naprodukowanego przez 4 dekady eksperymentu z papierowym pieniądzem fiat które okaże się mirażem. Jego anihilacja zuboży tych którzy na tej "wartości" polegali a prawdziwa wartość przepłynie z jednych rąk do drugich. Tak było zawsze; nie ma powodu sądzić że tym razem będzie inaczej.

Aby przeżyć i prosperować w tej erze turbulencji globalnego resetu musisz przede wszystkim stać po właściwej stronie transformacji, nie dając się wciągnąć w jej wir. Nie będzie to łatwe. Przegrywający, w szczególności rządy, w desperacji będą rabować wszystko w ich zasięgu. Nowe podatki, kontrole walutowe, rewizje, zakaz gotówki, konfiskata złota, ograniczenia przemieszczania się, nawet upadek porządku publicznego - niczego niestety nie da się wykluczyć. Mając nadzieję że do najgorszego nie dojdzie należy być na to właśnie przygotowanym, działając mądrze, metodycznie i z odpowiednim wyprzedzeniem.

W inwestowaniu chodzi o zwrot na kapitale. Ale pierwszym imperatywem inwestora jest zawsze zachowanie kapitału, a dopiero potem jego pomnażanie. W TwoNuggets Newsletter zajmujemy się oboma tymi zagadnieniami, pomagając inwestorom od lat nawigować bezpiecznie po właściwej stronie zbliżającego się przesilenia.

Jeśli chcesz dołączyć do społeczności 2N i rozpocząć prenumeratę TwoNuggets Newsletter od zaraz - kliknij przycisk poniżej.

Order

 


Pozdrawiam serdecznie,
cynik9 signature
redaktor, TwoNuggets NewsletterCena: €121,95