Jak odnieść sukces inwestując w aktywa materialne, z dala od tłumów, mediów i zgiełku.
2N
nuggets of financial self-defence

Drodzy Czytelnicy,

Pojawiający się przez cały weekend popup został w końcu usunięty i wlogowywać się można normalnie i bezpiecznie.  Sam popup -  przyznam się tutaj bez bicia na prośbę kompanii udzielającej nam "supportu" -  był dziełem cynika9,  choć intencje były jak najbardziej szlachetne.   Mianowicie szereg obrazków od tygodni już wyświetla się w starej wersji, co jest mylące  i czemu  ani nasz "support"  ani host nie potrafią zaradzić.   W rezultacie ciągle pokuje gdzieś okładka ostatniego newslettera z ostatniego roku (z kobrą widoczną wyżej) podczas gdy dawno już temu ukazało się nowe wydanie,  a kolejne ukaże się na dniach.  Ponieważ ten fragment działa już w nowej,  testowej wersji witryny do której mam dostęp,  źródłem problemów był link do właściwego obrazka ale na witrynie nie dostępnej zasadniczo publicznie.    Stąd pytanie o autoryzację. 

Dla chętnych - parę kompletów materiałów seminaryjnych ekstra!

Jest kilka kompletów drukowanych materiałów seminaryjnych 2016 ekstra,   wraz z załączonymi do nich  magnesami neodymowymi do badania złota i srebra (szczegóły w materiałach). Chętni mogą materiały te nabyć od dzisiaj w naszym sklepie internetowym 
klikając tutaj.  

SORRY - MATERIAŁY I MAGNESY WYPRZEDANE


Korzystając z jeszcze paru dni bytności w Polsce materiały te wysłać mogę zainteresowanym pocztą, przez co podanie pełnego adresu pocztowego w zamówieniu jest tym razem konieczne.

Ilość kopii  jest ograniczona, materiałów powielać nie będziemy.   Decyduje kolejność zgłoszeń. brave new world?

Kompanijne zyski świadczą o zdrowiu, bądź niedomaganiu na nim, segmentu przemysłu czy nawet całej gospodarki. Jeśli rosną jest powód do optymizmu, jeśli spadają spodziewać się można cięższych czasów. Zyski można wprawdzie masować w szerokich granicach, o czym wie każdy księgowy, ale niekoniecznie wszędzie i niekoniecznie dowolnie. Specjalne pole do popisu istnieje w tym względzie na przykład w kompaniach wydobywczych dowolnej kopaliny, gdzie ułatwiają to odpisy podatkowe z jednej strony i znaczna dowolność w wycenie aktywów. Także kompanie międzynarodowe mają znaczną swobodę w tej mierze mogąc koszty i zyski przesuwać w szerokich granicach.

To powiedziawszy, jeśli cały rynek raportuje trend niższych zysków to wiadomość jest jasna. Z gospodarką  spowalniającą wkraczamy w „jesień” cyklu ekonomicznego, kiedy aktywność gospodarcza spada a gospodarka przymierza się powoli do recesji. Banki centralne redukują wówczas stopy procentowe, które w poprzedniej fazie podkręciły zbyt wysoko aby „chłodzić” gospodarkę. Inwestorzy w „jesieni” wychodzą z akcji i preferują obligacje, których wartość rośnie napędzana coraz niższymi stopami procentowymi.


Wolelibyśmy w tej sprawie nie mieć racji... ale niestety ją mamy. ;-(

Nadchodzi totalitarny despotyzm który zamyka powoli wszystkie wyjścia i redukuje zakres wolności. Po zlikwidowaniu tajemnicy bankowej,  po limitach na gotówkę i przymiarkach w kierunku "cashless society"  totalitaryści zabierają się za złoto. Drogi czytelnik  zwraca właśnie uwagę na niedawną  uchwałę zarządu NBP sprzed kilku dni,  wprowadzającą niepozorne zmiany do innej uchwały NBP z 2013.   W sumie jednak zmiany są znaczne i każą obawiać się  że dni anonimowego złota w Polsce są policzone.

 

Dalsza część dostępna  tylko dla abonentów
TwoNuggets Newsletter
Brexit spowodował rajd w metalach,  który przewidywaliśmy.  

Złoto jest na poziomie CHF1300,  ponad naszą linią "mocnego oporu"  CHF1250 którą nieskutecznie starało się sforsować dwukrotnie w tym roku,  i w dwa razy wcześniej.    Czy uda się to za trzecim razem?  Zobaczymy... 

 

Dalsza część dostępna  tylko dla abonentów
TwoNuggets Newsletter

Logowanie

Metale szlachetne

Złoto spot, $/oz
[Most Recent Quotes from www.kitco.com] Srebro spot, $/oz
[Most Recent Quotes from www.kitco.com] Platyna spot, $/oz
[Most Recent Quotes from www.kitco.com] Pallad spot, $/oz
[Most Recent Quotes from www.kitco.com] Indeks akcji złota HUI
[chwilowe problemy w podawaniu indeksu HUI]

Abonament 2N

Aby nabyć / przedłużyć kliknij tu:

Subskrypcja NEWSLETTER-a plus dostęp do sekcji prywatnej witryny.  (abonenci: login wymagany po zniżkę) 

plus: BONUS1  


złoto ze zniżką!

plus: BONUS2


gratis z abonamentem!

plus: BONUS3


gratis z abonamentem!